Publicerad: 2024-12-18

Luleå Hockey har tecknat ett nytt treårigt samarbetsavtal med Eriksson & Robertsson Bil. Ett avtal som omfattar båda våra elitlag och som innebär att Eriksson & Robertsson Bil blir Guldpartner i Luleå Hockey.

Ann-Louise Larsson – säljare, Luleå Hockey

– Det känns toppenbra att vi fortsätter vårt samarbete med Eriksson & Robertsson Bil. Det är viktigt för oss att avtalet omfattar båda våra elitlag i SHL och SDHL. Och självklart är det härligt att vi nu har ytterligare en Guldpartner i föreningen.

William
Eriksson – delägare, Eriksson & Robertsson Bil

– Vi är stolta över att sponsra Luleå Hockey, både på dam- & herrsidan. Vårt engagemang för klubben speglar vår passion för sporten och att stödja dessa lag innebär att vi investerar i framtiden för svensk hockey och ger unga talanger möjlighet att utvecklas.

– Genom att investera i både dam- och herrlaget bidrar vi till att främja jämställdhet inom idrotten och skapa en stark gemenskap.

– Vi ser nu fram emot att följa och dela föreningens framgångar och längtan efter ett guld även i SHL är större än någonsin, detta då vi på Eriksson & Robertsson Bil var alldeles för unga för att komma ihåg någonting från guldet 1996. ”Inget halvvägs Luleå”.

Eriksson & Robertsson Bil presenterar bland annat våra laguppställningar för SHL och SDHL som publiceras i våra kanaler på sociala medier två timmar före varje match.

———————————————————–
Klicka här – länk till originalinlägget

Källa: Luleå Hockey
———————————————————–

luleahockey